Forum Katowice

Pełna wersja: Ogrodowa altanka
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2
Jakie drewno na altankę ogrodową? Czym impregnowane, aby nie szkodziło? Można zastosować drewno z normalnej więźby dachowej?
I najważniejsze, ile biorą stolarze, czy nie lepiej zakupić będzie gotową prostą drewutnie i dostosować do swoich potrzeb. Szybki montaż na działce i nie ma problemu z pracami przygotowawczymi.
Zgadzam się w marketach jest sporo różnego rodzaju altanek, jak i narzędziowni. Można ją kupić wykonaną z drewna, ale ja zastanawiam się nad tworzywem kompozytowym. Są chyba trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu bo nie wymagają konserwacji http://www.leroymerlin.pl/architektura-o...a1914.html . Jednak radziłbym zrobić wylewkę z betonu pod wiatę. Z jednej strony nie będzie błota, z drugiej łatwiej jest ją zakotwiczyć i wypoziomować.
Stolarzy których tym się zajmują znajdziecie na stronie http://oferia.pl/wykonawcy/remonty-i-wyk...stolarstwo . Z pewnością część z nich wykonuje gotowe drewutnie i wystarczy je tylko zmontować. Trzeba pamiętać o zabezpieczeniu takiego drewna przed szkodnikami. Nie wszyscy stolarze wykonują swoje wyroby z drewna zakonserwowanego.
Nawet po impregnacji to co 2-3 lata trzeba ponowić zabezpieczenie.
Popatrz sobie na to http://www.castorama.pl/inspiracje-i-por...owych.html Może wolałbyś taki domek ogrodowy? Wygląda super, nie jest to tylko schowek na narzędzia Oczko
Też mi się podobają takie altanki. Firma http://uslugi-ogrodnicze-czestochowa.pl/ właśnie kończy nasz ogród więc będzie sporo miejsca na taką zabudowę. A takie właśnie mamy plany na te wakacje Uśmiech
Drewno na budowę altanki i domku na narzędzia, może być z odzysku. Kupuje się odpowiednie urządzenia i przygotowuje bez problemu. Kupicie w sklepie "stukpuk" co potrzebne https://www.stukpuk.pl/pilarka-tarczowa-...ite-58g486. Wyjdzie taniej, ale poświęcimy więcej czasu.
A tak przy okazji tematu ogrodowego to napiszcie czy macie założone wokół trawnika jakieś obrzeża trawnikowe? Mam na myśli chociażby taki system: http://geoproduct.pl/produkty/obrzeze-tr...geoborder/ i jak to się u Was sprawdza?
Muszę się temu przyjrzeć.
hej,
polecam do altanki lub na balkon sztuczną trawę, zobaczcie jak fajnie wygląda https://askdom.pl/artykul/sztuczna-trawa-na-balkonie/ i ile ma korzyści Duży uśmiech można na niej siedzieć i po turecku, a dzieciaki mają duży komfort zabawy
Stron: 1 2
Przekierowanie